Sang de Lune
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Real RP
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 my sign is vital, my hands are cold

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 2:54 pm

-Inseamna ca nu stii cum e sa te excite doar o fata si sa nu faca nimic mai mult. Nu aveam de gand sa o facem acum, cum ai zis si tu, nu te cunosc de foarte mult timp. spuse zambind.
Vorbise serios in tot ce spuse. Nu avusese de gand sa faca mai mult decat sa il excite si cam atat.Chicoti incet, reatragndu-si mainile din a lui si incepand sa se imbrace.
-Deeci cati ani ai? Pe real ma refer nu de cat areti. spuse serioasa.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:09 pm

Pufni usor, asezandu-se pe un bustean.
-Cum zici tu. Atunci nu pot decat sa-mi fac o parere proasta despre tine si nu vreau. spuse aprinzandu-si o tigara. Isi muta privirea spre ea. 100 si-un pic. raspunse ridicand din umeri.
Vanatorii se apropiau de locul in care sa aflau cei doi. Simtea asta, erau aproape.
-Au venit. Fugi. zise privind-o si isi stinse tigara. Nu avea de gand sa fuga de ei. Se saturase sa fuga incontinuu, asa ca, daca vroiau sa il ucida nu aveau decat.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:15 pm

Zambi incet, fiind imbracata acum si nu mai apuca sa spuna nimic .
-Si cu tine cum ramane? Nu poti sa ii lasi sa te ucida. spuse privindu-l ingrijorata.
Nu vroia ca acesta sa moara, vroia sa il cunoasca mai bine si cine stie cat de departe vor ajunge. Dar il asculta luand-o la fuga pe partea opusa de unde se uita Ash.
Nu ajunse departe, unul dintre vanatori prinzand-o si punandu-i mana la gura facand-o sa nu tipe.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:25 pm

Un vanator deja o prinse pe Isabella. Fireste, nu putea sta cu mainile in san asa ca trebuia sa o salveze. Aparu in scurt timp in acel loc si il privi pe individ.
-Am venit. Acum da-i drumul ei. spuse privind-o pe Isabella. Chiar spera sa o elibereze.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:31 pm

Vanatorul incepuse sa rada, tinand cutitul la gatul brunetei. Era si restul vanatorilor in jur acum.
-De ce? Doar nu te-ai indragostit Ash, de o biata muritoare? intreba acesta ironic. Nu ar fi frumos ca tanara asta frumoasa sa fie martora la moartea ta? continua.
Bruneta incepuse sa tremure incercand sa nu se raneasca singura.Il privi pe Ash, frica citindui-se in ochii mari si albastri spre verde, dar nu scoase nici un cuvant.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:38 pm

Privi incruntat cum se adunara toti vanatorii. Teoretic, venise timpul ca el sa moara insa degeaba. Cu cea mai brusca miscare isi scoase cutitul din buzunar si il injunghie pe vanator eliberand-o pe Isa astfel.
-Fugi! tipa, incercand sa se ocupe si de ceilalti.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:41 pm

Nu trebuia sa ii zica de doua ori sa fuga, dar stia ca erau pea multi vanatori ce putea scapa si sa mearga oricand dupa bruneta a doua oara. Era pe putin zece si bruneta era constienta ca nu avea cum Ash sa se ocupe de toti acum .
-Doar ai grija. sopti, stiind ca o va auzi.
O luase la fuga de ceva vreme, nu stia pe unde sa mearga si reusise si sa se taie la mana lasand in urma sangele ei atunci ii venise o idee. Se arunca in cascada, ramanand sub apa.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 11:54 pm

Reusi sa se ocupe de ei si singur, evident. folosindu-se atat de cutitul cu lama ascutita cat si de coltii lui. Se descurcase. Privi cadavrele vantorilor de vampiri si se indeparta de ei, incepand sa se indrepte spre locul in care se afla bruneta. Probabil ca se taiase, simtea acel miros de sange.
-Isabella? striga uitandu-se in jur. Nu o vedea. era doar un lac si atat.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 12:11 am

Ii auzise vocea si iesi la suprafata respirand destul de repede in acel moment. Zambi incet cand il vazuse intreg si se indrepta spre mal.
Inca era taiata la mana, dar apa spalase din sangele ei, lasand doar zgarietura la vedere momentan. Iesise din lac, hainele fiind lipite de ea acum, dar nici ca ii pasa.
-Da? intreba privindu-l calma.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 12:13 am

Privirea ramase atintita asupra lacului iar cand bruneta iesi, o privi avand un zambet stramb pe chip.
-Parca iti spusesem sa fugi. spuse privind-o. Se bucura macar ca Isabella era teafara si nu patise nimic din cauza vanatorilor.
-Ti se simte mirosul sangelui in toata padurea. zise strambandu-se putin.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 12:37 am

Chicoti incet, storcandu-si parul lung si negru de apa si trase de tricoul de ce lipise de ea acum.
-Am reusit sa ma tai si atunci singura solutie ce mi-a venit a fost sa sar in apa. spuse zambind incet.
Poate nu a fost cea mai buna idee pe care o avusese, dar acum nici nu prea mai conta acest lucru chiar deloc.
-Deci esti intreg, inseamna ca ai scapat de vanatori. spuse calma si zambi dulce privindu-l in ochi in acel moment.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 2:57 am

-Mda. zise asezandu-se pe vine in fata ei si rase, ciufulindu-si parul.
Mai mult scapase de ei pentru a o salva pe bruneta, nicidecum special sa se salveze el. Putin ii pasa lui de acei vanatori, se saturase sa fuga.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 3:02 am

Ii zambi cald, incepand sa dardaie putin de frig.
-Proasta ideea aruncatul in lac. spuse chicotind incet si il privi calma.
Zambi dulce stand in fata lui si tragand de tricou din nou.Nu mai vroia sa il tina lipit de ea, o enerva acum, dar ehh nu mai conta acest lucru chiar deloc.
-Mersi, ca m-ai salvat. spuse vorbind serios.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 3:06 am

-Sper ca ti-ai dat seama ca padurea nu e un loc de plimmbare. ii spuse razand si isi aprinse o tigara, privind lacul din fata lui, continuand sa stea pe vine.
Bruneta din fata lui era norocoasa ca Ash nu o luase la rost ca ii incalcase teritoriul.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 3:12 am

-Dar pana acum nu am patit nimic, si vin des pe aici. spuse oftand incet privindu-l.
Pana in acea zi nu patise nimic, putea sa umble linistita prin padure. Venea acolo de la zece ani, de cand incepuse tatal ei cu scandalurile si toate cele.Isi musca buzele incet privindu-l in continuare si se simtea bine totusi in preajma lui.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:07 am

-Bine zis "pana acum". spuse sarcastic si incepu sa rada, continuand sa traga usor aerian fum dupa fum din tigara. Nu era intocmai dependent, insa fumatul il calma de multe ori.
-Hai mai bine sa te duc acasa. zise ridicandu-se de pe jos.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:08 am

-Heeey a fost odata cand patesc ceva si mai salvat asa ca..spuse, dar lasase propozitia in aer.
Dadu afirmativ din cap, gandindu-se sa faca un dus luuung si cald care o sa ii prinda bine in acele momente.
-Deabia astept sa fac un dus caaald si luuuuung. spuse pe o voce aeriana, privindu-l apoi si chicoti incet.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:10 am

-Da, dar asta nu inseamna ca voi fi mereu aici ca sa te salvez. spuse dandu-si ochii peste cap. Padurea era un loc periculos, chiar si pentru el insusi.
O lua in brate, si in cateva clipe, dupa ce afla si unde locuia Isabella, o lasa in fata casei.
-Ai grija de tine. zise zambindu-i.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:12 am

-Stai. spuse si il prinse de mana.
Il privi zambind incet.
-Nu vrei sa intri? intreba pe un ton curios si rugator in acelasi timp.
Vroia sa mai stea cu el, nu avea nimic de pierdut, dar nu stia cat de mult mai vroia el sa stea cu ea, dar ehh va afla pana la urma sau spera macar ca acesta sa accepte.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:14 am

Ii privi mana usor incurcat cand Isabella il prinse si afisa un mi zambet.
-Esti singura? intreba, insa, avand in vedere faptul ca nu simtea niciun alt miros in afara de cel am Isabellei iar in casa nu era nicio lumina aprinsa, era clar ca era singura.
-Ok. zise ridicand slab din umeri.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:16 am

Dadu afirmativ la prima intrebare a lui si cand acesta aproba zambi icnet, tragandu-l spre casa. Intra lasand usa deschisa pentru brunet si aprinse luminile.
Locuia singura si nu vroia sa vorbeasca despre familia ei, asa ca spera cat de cat ca Ash sa nu intrebe, dar daca o va face ii va spune adevarul.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:22 am

-Unde sunt ai tai? intreba din pura curiozitate. Intra in casa si zambi incet privind in jur. Era frumoasa. Se parea totusi ca erau oarecum vecini. Casa lui se afla la cel mult 100 de metri de a ei.
Se aseza pe o canapea privind-o pe Isabella.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:24 am

Isi musca incet buzele.
-Mama a murit cand m-am nascut si tata...banuiesc ca in partea cealalta de oras beat si cautand pe cineva sa se certe dupa ce am plecat.spuse dand usor din umeri si il privi.
-Cu ce te servesc? intreba curioasa, vrand sa schimbe oarecum subiectul.
Back to top Go down
Ashley M. Berthold
Vampire
Vampire
Ashley M. Berthold


Posts : 69
Join date : 2012-08-02
Age : 29

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:27 am

Se incrunta ascultand-o. Bun. Deja regreta ca deschisese acest subiect.
-Nu, nu vreau nimic. zise razand. Esti studenta sau...? intreba privind-o. Vroia sa stie mai multe despre ea, sa o cuoasca ceva mai bine.
Back to top Go down
Isabella Dietrich
Human
Human
Isabella Dietrich


Posts : 105
Join date : 2012-08-02

my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 11:30 am

Chicoti incet si ea isi facuse un cocktail punand ceva mai multa vodca asezandu-se langa el apoi.
-Da, sunt studenta la medicina. spuse dand incet din umeri.
Deschise gura sa il intreba acelasi lucru, dar tacu amintindu-si ca el avea o suta si ceva de ani.
-Am doar 18 ani. spuse chicotind incet.
Back to top Go down
Sponsored content





my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Empty
PostSubject: Re: my sign is vital, my hands are cold   my sign is vital, my hands are cold - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
my sign is vital, my hands are cold
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Sang de Lune :: Înafara orașului :: Pădurea-
Jump to: